Home / RF Shields / 24-CBSA-2.25X2.5X0.2
24-CBSA-2.25X2.5X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
24-CBSA-2.25X2.5X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2.25" X 2.5" SMD T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 2.250" (57.15mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 2.500" (63.50mm)