Home / RF Shields / 24-CBSF-1.0X4.75X0.3
24-CBSF-1.0X4.75X0.3
Leader Tech Inc.
Product No:
24-CBSF-1.0X4.75X0.3
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1" X 4.75" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.000" (25.40mm)
Height - Overall 0.300" (7.62mm)
Length - Overall 4.750" (120.65mm)