Home / RF Shields / 24-CBSF-1.25X2.25X0.25
24-CBSF-1.25X2.25X0.25
Leader Tech Inc.
Product No:
24-CBSF-1.25X2.25X0.25
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.25" X 2.25" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.250" (31.75mm)
Height - Overall 0.250" (6.35mm)
Length - Overall 2.250" (57.15mm)