Home / RF Shields / 24S-CBSA-1.5X5.5X0.2
24S-CBSA-1.5X5.5X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
24S-CBSA-1.5X5.5X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.5" X 5.5" SMD T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.500" (38.10mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 5.500" (139.70mm)