2512-103J
API Delevan Inc.
Product No:
2512-103J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
2-SMD
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 10UH 519MA 1.5 OHM SMD
Parameter Info
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series 2512
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 10 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 519 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 2-SMD
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 389mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz