2512R-223F
API Delevan Inc.
Product No:
2512R-223F
Description:
FIXED IND 22UH 340MA 3.5 OHM SMD
Type -
Series 2512R
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 22 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 340 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 255mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz