Home / RF Shields / 29-CBSA-4.0X5.25X0.2
29-CBSA-4.0X5.25X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
29-CBSA-4.0X5.25X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 4" X 5.25" SMD T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 4.000" (101.60mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 5.250" (133.35mm)