3090R-392G
API Delevan Inc.
Product No:
3090R-392G
Description:
FIXED IND 3.9UH 180MA 2.3OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 25 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 3.9 µH
Material - Core Iron Powder
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 2.3Ohm Max
Current Rating (Amps) 180 mA
Height - Seated (Max) 0.050" (1.27mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 60MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz