3090R-470J
API Delevan Inc.
Product No:
3090R-470J
Description:
FIXED IND 47NH 830MA 110MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 38 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 47 nH
Material - Core Iron Powder
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Current Rating (Amps) 830 mA
Height - Seated (Max) 0.050" (1.27mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 900MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz