3094-331KS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-331KS
Description:
FIXED IND 330NH 700MA 100MOHM SM
Type -
Series 3094
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 70 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 330 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Current Rating (Amps) 700 mA
Height - Seated (Max) 0.133" (3.38mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 240MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz