3094R-100KS
API Delevan Inc.
Product No:
3094R-100KS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 10NH 1A 40 MOHM SMD
Parameter Info
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series 3094R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 60 @ 150MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 10 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Current Rating (Amps) 1 A
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 2GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz