3094R-101KS
API Delevan Inc.
Product No:
3094R-101KS
Description:
FIXED IND 100NH 840MA 70MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 65 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 100 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Current Rating (Amps) 840 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 570MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz