Home / RF Shields / 40-CBSA-1.0X4.5X0.4
40-CBSA-1.0X4.5X0.4
Leader Tech Inc.
Product No:
40-CBSA-1.0X4.5X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1" X 4.5" SMD
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 40-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 1.000" (25.40mm)
Height - Overall 0.400" (10.16mm)
Length - Overall 4.500" (114.30mm)