Home / RF Shields / 40-CBSA-1.25X5.75X0.4
40-CBSA-1.25X5.75X0.4
Leader Tech Inc.
Product No:
40-CBSA-1.25X5.75X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.25" X 5.75" SMD
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 40-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 1.250" (31.75mm)
Height - Overall 0.400" (10.16mm)
Length - Overall 5.750" (146.05mm)