4232-822H
API Delevan Inc.
Product No:
4232-822H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 8.2UH 263MA 3 OHM SMD
Parameter Info
Mfr API Delevan Inc.
Type Drum Core, Wirewound
Series 4232
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 8.2 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
DC Resistance (DCR) 3Ohm Max
Current Rating (Amps) 263 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 21MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz