4232R-393H
API Delevan Inc.
Product No:
4232R-393H
Description:
FIXED IND 39UH 139MA 10.8OHM SMD
Parameter Info
Mfr API Delevan Inc.
Type Drum Core, Wirewound
Ratings -
Q @ Freq 30 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 39 µH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
DC Resistance (DCR) 10.8Ohm Max
Current Rating (Amps) 139 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 12MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz