4232R-471H
API Delevan Inc.
Product No:
4232R-471H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 470NH 363MA 920MOHM SM
Parameter Info
Mfr API Delevan Inc.
Type Wirewound
Series 4232R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 17 @ 25MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 470 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Product Status Active
Material - Core Phenolic
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
DC Resistance (DCR) 920mOhm Max
Current Rating (Amps) 363 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 140MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz