4302-152J
API Delevan Inc.
Product No:
4302-152J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 1.5UH 455MA 730MOHM SM
Parameter Info
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series 4302
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 1.5 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Product Status Active
Material - Core Iron Powder
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 730mOhm Max
Current Rating (Amps) 455 mA
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 70MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz