Home / RF Shields / 44-CBSA-4.25X5.75X0.4
44-CBSA-4.25X5.75X0.4
Leader Tech Inc.
Product No:
44-CBSA-4.25X5.75X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 4.25" X 5.75" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 40-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 4.250" (107.95mm)
Height - Overall 0.400" (10.16mm)
Length - Overall 5.750" (146.05mm)