Home / RF Shields / 45-CBSA-0.75X4.25X0.4
45-CBSA-0.75X4.25X0.4
Leader Tech Inc.
Product No:
45-CBSA-0.75X4.25X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.75" X 4.25" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 40-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 0.750" (19.05mm)
Height - Overall 0.400" (10.16mm)
Length - Overall 4.250" (107.95mm)