Home / RF Shields / 47-CBSA-2.25X2.75X0.4
47-CBSA-2.25X2.75X0.4
Leader Tech Inc.
Product No:
47-CBSA-2.25X2.75X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2.25" X 2.75" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 40-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 2.250" (57.15mm)
Height - Overall 0.400" (10.16mm)
Length - Overall 2.750" (69.85mm)