Home / RF Shields / 49-CBSA-1.5X3.0X0.4
49-CBSA-1.5X3.0X0.4
Leader Tech Inc.
Product No:
49-CBSA-1.5X3.0X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.5" X 3" THROUGH HOLE
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 40-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.500" (38.10mm)
Height - Overall 0.400" (10.16mm)
Length - Overall 3.000" (76.20mm)