Home / RF Shields / 49L-CBSA-0.5X4.0X0.4
49L-CBSA-0.5X4.0X0.4
Leader Tech Inc.
Product No:
49L-CBSA-0.5X4.0X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.5" X 4" THROUGH HOLE
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 40-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 0.500" (12.70mm)
Height - Overall 0.400" (10.16mm)
Length - Overall 4.000" (101.60mm)