Home / RF Shields / 49L-CBSFNSV-0.75X1.75X0.5
49L-CBSFNSV-0.75X1.75X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
49L-CBSFNSV-0.75X1.75X0.5
Description:
RF SHIELD 0.75" X 1.75" T/H
Package Bulk
Ventilation Vent Holes in Pattern
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 0.750" (19.05mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 1.750" (44.45mm)