Home / RF Shields / 50-CBSA-1.0X2.0X0.5
50-CBSA-1.0X2.0X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
50-CBSA-1.0X2.0X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1" X 2" SURFACE MOUNT
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 50-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 1.000" (25.40mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 2.000" (50.80mm)