Home / RF Shields / 50X-CBS-1.25X2.5X0.28
50X-CBS-1.25X2.5X0.28
Leader Tech Inc.
Product No:
50X-CBS-1.25X2.5X0.28
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.25" X 2.5" SMD
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Cover
Series 50-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 1.250" (31.75mm)
Height - Overall 0.280" (7.11mm)
Length - Overall 2.500" (63.50mm)