Home / Oscillators / 510ACA74M2500BAGR
510ACA74M2500BAGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
510ACA74M2500BAGR
Description:
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVPECL
Parameter Info
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series Si510
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 74.25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 510ACA
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 43mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA