Home / RF Shields / 52-CBSA-5.5X5.5X0.5
52-CBSA-5.5X5.5X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
52-CBSA-5.5X5.5X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 5.5" X 5.5" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 50-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 5.500" (139.70mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 5.500" (139.70mm)