Home / RF Shields / 52-CBSF-1.5X2.0X0.55
52-CBSF-1.5X2.0X0.55
Leader Tech Inc.
Product No:
52-CBSF-1.5X2.0X0.55
Description:
RF SHIELD 1.5" X 2" THROUGH HOLE
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.500" (38.10mm)
Height - Overall 0.550" (13.97mm)
Length - Overall 2.000" (50.80mm)