Home / RF Shields / 52-CBSF-1.75X2.75X0.5
52-CBSF-1.75X2.75X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
52-CBSF-1.75X2.75X0.5
Description:
RF SHIELD 1.75" X 2.75" T/H
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 2.750" (69.85mm)