Home / RF Shields / 53-CBSA-0.75X5.75X0.5
53-CBSA-0.75X5.75X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
53-CBSA-0.75X5.75X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.75" X 5.75" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 50-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 0.750" (19.05mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 5.750" (146.05mm)