Home / RF Shields / 53-CBSA-3.0X5.5X0.5
53-CBSA-3.0X5.5X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
53-CBSA-3.0X5.5X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 3" X 5.5" THROUGH HOLE
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 50-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 3.000" (76.20mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 5.500" (139.70mm)