Home / RF Shields / 53-CBSFPSV-1.5X2.25X0.55
53-CBSFPSV-1.5X2.25X0.55
Leader Tech Inc.
Product No:
53-CBSFPSV-1.5X2.25X0.55
Description:
RF SHIELD 1.5" X 2.25" T/H
Package Bulk
Ventilation Vent Holes in Pattern
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.500" (38.10mm)
Height - Overall 0.550" (13.97mm)
Length - Overall 2.250" (57.15mm)