Home / RF Shields / 53A-CBSA-4.75X5.0X0.5
53A-CBSA-4.75X5.0X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
53A-CBSA-4.75X5.0X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 4.75" X 5" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 50-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 4.750" (120.65mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 5.000" (127.00mm)