Home / RF Shields / 54-CBSA-1.5X6.5X0.5
54-CBSA-1.5X6.5X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
54-CBSA-1.5X6.5X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.5" X 6.5" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 50-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.500" (38.10mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 6.500" (165.10mm)