Home / RF Amplifiers / AFS4-08001200-40-23P-4
AFS4-08001200-40-23P-4
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFS4-08001200-40-23P-4
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 8GHZ-12GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 24dB
P1dB 23dBm
Series AFS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 8GHz ~ 12GHz
Noise Figure 4dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 8GHz ~ 12GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V