Home / RF Amplifiers / AFS4-08500960-15-10P-4
AFS4-08500960-15-10P-4
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFS4-08500960-15-10P-4
Description:
IC RF AMP GPS 8.5GHZ-9.6GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 32dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 8.5GHz ~ 9.6GHz
Noise Figure 1.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 8.5GHz ~ 9.6GHz
Current - Supply 125mA
Voltage - Supply 15V