Home / RF Amplifiers / AFS4-10701370-20-10P-4
AFS4-10701370-20-10P-4
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFS4-10701370-20-10P-4
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC AMP GPS 10.7GHZ-13.7GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 24dB
P1dB 10dBm
Series AFS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 10.7GHz ~ 13.7GHz
Noise Figure 2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 10.7GHz ~ 13.7GHz
Current - Supply 150mA
Voltage - Supply 15V