Home / RF Amplifiers / AFS4-10951175-09-S-4
AFS4-10951175-09-S-4
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFS4-10951175-09-S-4
Description:
IC AMP GPS 10.95GHZ-11.75GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 32dB
RF Type General Purpose
Frequency 10.95GHz ~ 11.75GHz
Noise Figure 0.9dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 10.95GHz ~ 11.75GHz
Current - Supply 125mA
Voltage - Supply 15V