Home / RF Amplifiers / AFS4-11301230-17-10P-4
AFS4-11301230-17-10P-4
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFS4-11301230-17-10P-4
Description:
IC AMP GPS 11.3GHZ-12.3GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 27dB
RF Type General Purpose
Frequency 11.3GHz ~ 12.3GHz
Noise Figure 1.7dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 11.3GHz ~ 12.3GHz
Current - Supply 125mA
Voltage - Supply 15V