Home / RF Amplifiers / AFS4-11701220-25-10P-4
AFS4-11701220-25-10P-4
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFS4-11701220-25-10P-4
Description:
IC AMP GPS 11.7GHZ-12.2GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 32dB
RF Type General Purpose
Frequency 11.7GHz ~ 12.2GHz
Noise Figure 2.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 11.7GHz ~ 12.2GHz
Current - Supply 125mA
Voltage - Supply 15V