Home / RF Amplifiers / AFS5-10701170-15-10P-5
AFS5-10701170-15-10P-5
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFS5-10701170-15-10P-5
Description:
IC AMP GPS 10.7GHZ-11.7GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 32dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 10.7GHz ~ 11.7GHz
Noise Figure 1.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 10.7GHz ~ 11.7GHz
Current - Supply 150mA
Voltage - Supply 15V