Home / RF Amplifiers / AFS5-11701220-09-10P-5
AFS5-11701220-09-10P-5
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFS5-11701220-09-10P-5
Description:
IC AMP GPS 11.7GHZ-12.2GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 34dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 11.7GHz ~ 12.2GHz
Noise Figure 0.9dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 11.7GHz ~ 12.2GHz
Current - Supply 150mA
Voltage - Supply 15V