Home / RF Amplifiers / AFSX3-00100400-22-10P
AFSX3-00100400-22-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFSX3-00100400-22-10P
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-4GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 28dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 4GHz
Noise Figure 2.2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 4GHz
Current - Supply 150mA
Voltage - Supply 15V