Home / RF Amplifiers / AFSX3-02000400-15-10P-BTO
AFSX3-02000400-15-10P-BTO
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFSX3-02000400-15-10P-BTO
Description:
IC RF AMP GPS 2GHZ-4GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 30dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 2GHz ~ 4GHz
Noise Figure 1.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 2GHz ~ 4GHz
Current - Supply 125mA
Voltage - Supply 15V