Home / RF Amplifiers / AFSX4-00100100-16-18P
AFSX4-00100100-16-18P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFSX4-00100100-16-18P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-1GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 13dB
P1dB 18dBm
Series AFS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 1GHz
Noise Figure 1.6dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 1GHz
Current - Supply 175mA
Voltage - Supply 15V