Home / RF Amplifiers / AFSX4-00101000-38-10P
AFSX4-00101000-38-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFSX4-00101000-38-10P
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-10GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 20dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 10GHz
Noise Figure 3.8dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 10GHz
Current - Supply 175mA
Voltage - Supply 15V