Home / RF Amplifiers / AMF-1D-00100200-70-23P
AMF-1D-00100200-70-23P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-1D-00100200-70-23P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 10dB
P1dB 23dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 2GHz
Noise Figure 7dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 2GHz
Current - Supply 240mA
Voltage - Supply 15V