Home / RF Amplifiers / AMF-1D-00500200-60-23P
AMF-1D-00500200-60-23P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-1D-00500200-60-23P
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-2GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 10dB
P1dB 23dBm
RF Type General Purpose
Frequency 500MHz ~ 2GHz
Noise Figure 6dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 500MHz ~ 2GHz
Current - Supply 240mA
Voltage - Supply 15V