Home / RF Amplifiers / AMF-1F-00200040-12-10P
AMF-1F-00200040-12-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-1F-00200040-12-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 200MHZ-400MHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 17dB
P1dB 10dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 200MHz ~ 400MHz
Noise Figure 1.2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 200MHz ~ 400MHz
Current - Supply 100mA
Voltage - Supply 15V